Microsoft Dynamics Navision voor dienstverlening bij Officenter
Moderne ICT als onderdeel van succesverhaal bij OFFICENTER HASSELT
Dit artikel in PDF-formaat downloaden: klik hier.
OFFICENTER HASSELT verhuurt al twintig jaar kantoorruimtes aan groeiende ondernemingen in de regio. In 2010 namen acht dynamische ondernemers uit Limburg het bedrijf over: de ambitie was om het dienstenaanbod sterk uit te breiden door onder andere een grondige vernieuwing van de infrastructuur. Vandaag heeft OFFICENTER HASSELT een bezettingsgraad van 100% en kijkt het management uit naar de uitbreiding van het succesvolle concept in andere regio’s.
Christa Jouck, Managing Partner en medeinvesteerder, had meteen een duidelijke visie voor ogen. Ze wilde samen met haar Partners OFFICENTER HASSELT uitbouwen tot een referentiepunt voor dienstverlenende ondernemingen in de regio, met flexibiliteit als sleutelwoord. Voor iedere vraag zoekt het bedrijf een pasklaar antwoord op maat van de klant.
Christa Jouck: “Naast flexibele werkplekken werken wij ook actief mee aan de groei van onze klanten. Via events en initiatieven bouwen wij actief mee aan netwerken rond specifieke ‘clusters’. Deze aanpak blijkt een schot in de roos en ik durf gerust stellen dat geen enkele concurrent ons dit nadoet. Na amper negen maanden halen we trouwens een bezettingsgraad van 100%.”
Na de overname werd een omvangrijk budget voorzien om de infrastructuur grondig te vernieuwen. Naast een heraanleg van de parking werden de acht vergaderzalen voorzien van alle moderne media-apparatuur.
Moderne informatica en telecom als extra dienstverlening
OFFICENTER HASSELT biedt instapklare kantoren, en daar hoort ook ICT bij. Informaticapartner Offimac leidde het informatiseringproject in goede banen; iedere werkplek en vergaderruimte is vandaag uitgerust met telefoon en internetverbinding.
“Offimac zorgde echter ook voor de installatie van een krachtige centrale server met alle nodige softwaretoepassingen die ook voor onze klanten nuttig kunnen zijn. Een bijzonder voordelige formule als alternatief voor de aanschaf van een eigen server”, stelt Christa Jouck.
“Offimac zorgde voor de volledige ICT, van de installatie van een krachtig netwerk en centrale server tot en met het ERP-pakket Microsoft Dynamics NAVision voor heel de administratie en het beheer van ons bedrijvencentrum. Daarnaast biedt Offimac ook het digitaal e-secretariaat, wat een bijkomende interessante dienst aan onze huurders is. Een bijzonder voordelige en interessante totaalformule.”
Christa Jouck, Managing Partner, OFFICENTER HASSELT |
Succesverhaal verderzetten
Om de eigen administratie en financiën te beheren koos OFFICENTER HASSELT voor Microsoft Dynamics NAVision, dat tevens door Offimac werd geïmplementeerd. Christa Jouck: “Met Microsoft Dynamics NAVision kozen wij bewust voor een platform dat zal meegroeien met het bedrijf.”
OFFICENTER HASSELT is er in amper negen maanden na de heropening in geslaagd om een mooi succesverhaal te bouwen. Het management heeft dan ook concrete plannen om het concept in andere regio’s te lanceren. Turnhout, Mechelen, Leuven, Genk en Sint-Truiden staan op het verlanglijstje van de Partners van OFFICENTER HASSELT.